0 (312) 466 66 05 - 0 (532) 332 86 24

Vajina Daraltma - Vajinoplasti

Doğum sonrası, vajina daraltma, vajinal deformasyonunuz, ameliyatsız vajina daraltma mu var? Bu durum ruhsal durumunuzu bozup cinsel hayatınızı mı etkiliyor? O zaman vajinal estetiğinizi daha fazla ertelemeyin!

Normal doğum sonrası karşılaştığımız epizyotomi kesisine bağlı vajina yapısında oluşan kalıcı hasarlar vajinal genişlemesi ve gevşemelere neden olur.

Bu durum giderek cinsel birliktelikde çiftlerin her ikisi için de sorun olmaya başlar. Cinsel ilişki sırasında ağrı, cinsel doyumda azalma ve cinsel ilişki sıklığında azalmaya zemin hazırlar. Zaman içinde kadının kendine olan güveni azalır ve cinsel isteksizlik gelişir.

Son yıllarda cinsel hayatla vajina estetiği arasındaki bu ilişki, kadınların vajinal estetik (vajinoplasti veya Vajina daraltma ankara) operasyonlarına daha sık başvurmasına neden olmaktadır.

Her geçen gün daha çok yaygınlaşan vajinal estetik operasyonlar ile kadınlar psikolojik kaygılarını düzeltmekde ve kendilerine güvenlerini artırarak cinsel hayatlarındaki mutsuzluklarını ortadan kaldırmaktadır.

Normal doğum sonrası vajinada oluşan gevşeme ve genişlemelere ek olarak doğum dikiş izlerinin kötü iyleşme göstermesi (skatris), renk ve şekil değişiklikleri olması hem psikolojik bozukluklara hem de ağrılı cinsel ilişkiye yol açabilir.

Bazı kadınlarda iç dudaklarda (Labia minor) sarkma, genişleme, renk değişimi ve asimetrik görüntü oluşması da, hem görsel olarak estetik kaybına hem de cinsel birliktelik sırasında her iki partner için engel oluşturarak psikolojik bozukluklara neden olabilir.

Genç yaşlarda bu sorunlarını görmezden gelen veya tedavinin olmadığını düşünen kadınların daha ileri yaşlarında, bu tabloya barsak sarkması, idrar torbasında sarkma ve rahim sarkması da eşlik edecektir.

Genital organının görüntüsünden hoşnutsuz pekçok genç kız bu sorunlarını kimseyle paylaşamamakda ve cinsel birliktelikde başarısız olacağı kaygısıyla kendilerine güvenlerini kaybederek cinsel birlikteliği ve evlenmeyi ertelemektedir.

Vajina estetiği operasyonlarının yaygınlaşması ile pekçok kadının gizli sorunlarına estetik çözümler sağlanarak özgüvenleri kazandırılmaktadır. Bu operasyonlarla sadece görsel bozukluklar değil aynı zamanda işlevsel eksiklikler de yerine getirilmekte ve hastaların hayat kaliteleri yükseltilirken, psikolojik bozuklukları düzeltilmektedir.

Vajina Daraltma (Vajinoplasti) operasyonları hangi hastalara uygulanır?

vajinoplasti operasyonları Vajina daraltma (Vajinoplasti) operasyonlarını temelde iki grupta inceleyebiliriz:
Birinci grup operasyonlar için başvuran hastalar genelde genç yaşlardadır ve epizyotomi kesilerinin düzgün iyleşmemesine bağlı vajinal deformasyonları vardır. Cinsel ve estetik sorunları ön plandadır.

İkinci grupda ise daha ileri yaşlarda, estetik kaygılardan çok idrar kaçırma, rahim ve barsak sarkması gibi işlevsel bozukluklarla başvuran hastalar vardır. Bu hastalar çoğu zaman problemlerini görmezden gelir ve doktora başvurmayı ertelerler çünkü bu durumlarını paylaşmakdan utanırlar. Büyük kısmının eşinin ve kendisinin cinsel sorunları vardır. Vajina bölgesi daraltılır, idrar torbası ve barsak sarkması da düzeltilir (Ön ve Arka Kolporafik Onarım).

Neden vajinada genişleme ve gevşeme olur?
Çok sayıda normal doğum, kürtaj veya jinekolojik girişimsel işlemler ve iri bebek doğurma hikayesi olan bayanlarda sıklıkla vajinada genişleme ve gevşeme şikayeti ile karşılaşıyoruz. Kontolsüz ve uzun süren doğumlar, doğum dikiş izlerinin skar dokusu vajinada kalıcı genişlemelere neden olur.

Bir süre sonra vajinada oluşan bu genişlemeler, eşlerin birlikteliği sırasında cinsel doyumda azalma ve giderek cinsel isteksizliğe ve diğer cinsel patolojilere zemin hazırlar.

Cinsel birliktelik ve günlük aktiviteler sırasında 'vajinadan ses gelmesi' sıklıkla hastaların kendilerini eşlerine karşı kötü hissetmelerine ve kendilerine güvenlerini kaybetmelerine yol açar. Genelde bu durumu 'Eşim bana rahatsız olmadığını söylese de ben çok utanıyorum ve cinsel ilişkiye girmeyi erteliyorum' şeklinde ifade ederler.

Bu tip şikayetleri olan hastalarda vajina daraltma (vajinoplasti) operasyonları ile yüksek oranda hasta memnuniyetine ulaşmaktayız.

Vajina daraltma (Vajinoplasti) operasyonu nasıl yapılır?
Bu tip operasyonlarda genelde lokal anestezi tercih edilir. Hastanın tercihine gore genel anestezi de uygulanabilir. Ortalama 30 dakika sürer. Önceki kesi bölgesinin etrafındaki kötü iyleşmeye bağlı renk ve şekil bozukluklarını içeren 'skatris' dokusu da düzeltilir.

Genelde adet bitiminde operasyon planlanır ve operasyon sonrası kişisel hijyeni ile ilgili bilgiler verilir. Operasyon sonrası hastaların ortalama 3- 4 hafta cinsel ilişkiye girmemeleri önerilir.

Genital estetik operasyonlar size neler kazandıracak?

genital estetik • Sosyal ortamlarda kendinizi daha rahat hissedeceksiniz, özgüveniniz artacak, yeni birliktelikleriniz için kaygı duymayacaksınız.

• Cinsel birliltelik sırasında yaşadığınız olumsuzluklardan kurtulacaksınız. Vajinanınızın yeniden sıkılaşması ve normal boyutlara gelmesi ile eşiniz ve sizin cinsel hazzınız ve isteğiniz artacak. Daha mutlu bir cinsel hayatınız olacak.

• Vajinadan ses gelmesi sorununuz son bulacak. Bu nedenden dolayı eşinizden utanmayacaksınız, cinsel birliktelikde konsantrasyonunuz artacak.

• Dar pantolon, tayt, bikini ve mayo giydiğinizde daha rahat olacaksınız. Sık sık çamaşırınızı düzeltmek ve değiştirmek zorunda kalmayacaksınız.

• Her türlü tedavi ve önleme karşın başedemediğiniz vajinit, vajinal akıntı tablosundan kurtulacaksınız. Genital bölgeniz artık kuru kalacak.

• Cinsel organınızdan utanmayacak, ayna karşısında kendinizi beğenecek ve rahatlıkla aynaya bakabileceksiniz. Saplantı haline getirdiğiniz bu probleminizden kurtulacaksınız.

• Cinsel birlikteliğin başında penisin vajinaya penetrasyonunda labiumların engeli ortadan kalkacak. Kolayca cinsel birliktelik yaşayacaksınız.

Genital estetik operasyonu için doktorunuzu seçerken nelere dikkat etmelisiniz?
Genital organınızda yaşadığınız şikayetlerinizin hem cinsel boyutunun olması hem de en yakınınızla bile paylaşmakta zorluk çekmeniz nedeniyle oldukça gizli ve özeldir. Bu konuyu paylaşacağınız doktorunuza güvenmeniz çok önemlidir.

vajinoplasti Doktorunuzun bilimsel kimliği, konuyla ilgili cerrahi tecrübesi, eğer varsa yurtdışı önemli merkezlerdeki klinik deneyimleri, ulusal ve uluslararası alanlardaki çalışmaları ile ilgili de bilgi sahibi olmalısınız.

Genital estetik operasyonlar özel deneyim ve bilgi gerektiren spesifik operasyonlardır. Bu operasyonların yeterli donanımı olmayan doktorlar tarafından uygulanması durumunda, hastaların konuyla ilgili mutsuzlukları daha da derinleşebilir ve hayal kırıklıkları yaşanabilir.

Doktorunuzun daha önceki operasyonlara ait hastalarının operasyon öncesi ve sonrası fotoğraflarını görmenizi öneririz. Uygun doktor seçiminin yanı sıra kliniğin sterilizasyon ve hijyenik kurallara uyması ve cerrahi teknik donanıma sahip olması gerektiğini de göz önünde bulundurmalısınız.

Cinsel sağlığınızı ertelemeyin…!
Eğer bir süredir genital organınızla ilgili sıkıntılarınız var ve bunu paylaşmaktan çekiniyorsanız, rahatlıkla bize ulaşıp konuyla ilgili daha ayrıntılı bilgi alabilirsiniz…

Genç yaşlarda cinsel sorunlar ve estetik kaygılarla gelen hastalarımız, ileri yaşlarda rahim sarkması, idrar torbasında sarkma, barsak sarkması, idrarı tutamama hatta rahmin tamamen dışarı çıkması gibi işlevsel bozukluklarla başvurmak zorunda kalırlar.

Hastalardan Görüşler;
H.Z., 37y, Ev hanımı, Konya

Ben 19 yıllık evliyim. İki çocuk annesiyim ve iki normal doğumun sonucunda vajinamın deformasyona uğradığını hissediyordum.

Artık eşim de ilişki sırasında bir şey hissetmediğini bana söylemeye başlamıştı. Giderek evliliğimde vajinamın geniş olması sorun olmaya başlamıştı. Eşim ilişkiye bile girmek istemiyor adeta gün geçtikçe benden soğuyordu. Bir şeyler yapmam gerekiyordu. Evliliğimi kurtarmam lazımdı. Tesettürlü bir bayan olarak bayan doktor olması benim için önemliydi.

Araştırmalarım neticesinde kendimi ellerine teslim edebileceğim birini buldum. İnternet üzerinden benzer şikayetler yaşayan bayanların lazerle hem de ameliyat olmadan kolayca bu sıkıntısından kurtulduklarını okudum. Lazerle vajina gençleştirme hem de ağrısız, acısız. Narkoz bile olmadan sonradan günlük işlerine de dönmüşler. Önce böyle birşeyin doğru olamayacağını düşündüm sonra bizzat Dr Ebru hanımı cep numarasından aradım. Bana tek tek ameliyatın detaylarını anlattı ve içime çok sindi. O anda Ebru hanıma güven duydum ve hemen eşimle paylaştım. Eşim de benim lazer olamama karar verdi sonuçda hiçbir riski yoktu.

Allah razı olsun Dr. Ebru Hocamdan lazerle vajina daraltma işlemini sorunsuz, ağrısız yarım saatin içinde gerçekleştirdi. Şimdi daha mutlu ve huzurluyum ve ailemi çok seviyorum…

Dr. Ebru Hocama ve çalışanlarına çok teşekkür ediyorum. Allah bin kere razı olsun...Vajinoplasti - Vajina Daraltma
        

vajina estetiği, vajina daratlama, labioplasti, Tunus Caddesi 55/6 Kavaklıdere ANKARA, eva@evakadinsagligi.com